Lütfen size yardımcı olabileceğim bir şeyler yazın. Örneğin, nasıl abone olurum, faturamı ödemek istiyorum, su fiyatları gibi...

Aradığınız kritere ugyun içerik bulunamadı!

İSU Genel Müdürlüğü

BAŞİSKELE’NİN ALTYAPISI ELDEN GEÇİYOR: 140 KM ALTYAPIKocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü 7 yıldızlı kent Başiskele ilçesinin altyapısını yenilemek için 140 km uzunluğunda içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı inşa ediyor. Şehrin birçok noktasında devam eden imalat çalışmaları 34 milyon liraya mal olacak.

Kocaeli’nin marka şehir olması için yatırımlarını sürdüren İSU Genel Müdürlüğü, Kocaeli genelindeki birçok ilçede yatırımlar gerçekleştiriyor. 2017 yılı yatırım bedeli 370 milyon lira olan İSU, hızlı nüfus artışının ve modern yapılaşmanın yapıldığı cazibe merkezi Başiskele’ nin altyapısına neşter vuruyor. Bu yılın başlarında başlanan çalışmalar kapsamında ilçe genelindeki birçok bölgede içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısı inşa ediliyor.

Devam eden çalışmalarda 70 km içmesuyu, 57 km kanalizasyon ve 12 km yağmursuyu hattı ile toplam 140 km altyapı hattı imal edecek. Altyapı problemleri kalmayacak şekilde yatırımlarını gerçekleştiren İSU Genel Müdürlüğü, çalışma kapsamında ayrıca 2 adet yağmursuyu ve kanalizasyon terfi merkezi ile yatay sondaj da inşa edilecek.

2004 yılından bu yana il geneline 1.5 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdiklerini ifade eden İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, sanayileşme ile birlikte Kocaeli’nin birçok ilçesinde hızlı nüfus artışı ve buna bağlı olarak konutlaşmanın yaşandığını söyledi. İl genelinde yatırımlarını sürdürdükleri aktaran Genel Müdür İlhan Bayram, Başiskele ilçesinde ise içmesuyunda kayıp kaçakların azaltılması ve hızlı nüfus artışı ile atıksu altyapısının modernize edilmesi ve ani yağışlara karşı yağmursularını kontrol altında bulundurmak için yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi. Başiskele’de 2018 yılı sonuna kadar 140 km altyapı yapacakları belirten Genel Müdür Bayram, bu yatırımlar için 34 milyon lira bedel ödeyeceklerini sözlerine ekleyerek, ”Yaptığımız altyapı yatırımlar zorlu yatırımlardır. Tamamlanması ile birlikte bölgenin altyapı problemlerini minimize edeceğiz. Bu çalışmalar kapsamında vatandaşlarımızdan sabır ve anlayış bekliyoruz. “diye konuştu.

Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı

FOTOĞRAF GALERİSİ

DOKÜMANLAR

(117 KB)

DİĞER HABERLER

Waste.net Evrak Takibi Uygulamsı Mavi Bayrak Türkiye
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Tüm Hakları Saklıdır 2017© Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.