Lütfen size yardımcı olabileceğim bir şeyler yazın. Örneğin, nasıl abone olurum, faturamı ödemek istiyorum, su fiyatları gibi...

Aradığınız kritere ugyun içerik bulunamadı!

İSU Genel Müdürlüğü

GEBZE BEYLİKBAĞI ANKARA CADDESİ’NDE ALTYAPI


İSU Genel Müdürlüğü, Gebze Beylikbağı Mahallesi Ankara Caddesinde yaşanan altyapı problemlerini gidermek için yağmursuyu ile kanalizasyon çalışmaları yapıyor. Genel Müdür Ali Sağlık, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek vatandaşlar ile bir araya geldi.

İlçeye bağlı Beylikbağı Mahallesi’nden geçen Korkak deresinde geçtiğimiz yıllarda ıslah çalışması yapılarak yüzey suları toplanmış ve su baskınlarının önüne geçilmişti. Ancak işyerlerinin yoğun olarak bulunduğu bölgenin en işlek yeri olan Ankara Caddesinde aşırı yağışlarda yağmursuyu baskını gibi ciddi problemler yaşanıyordu. Yağmursularının kanalizasyon hatlarına girmesi sonucunda taşmalar meydana gelmesi ile birlikte Korkak dereye akıyor ve çevreyi tehdit ediyordu.

Bu problemleri göz önünde bulunduran İSU Genel Müdürlüğü, bölgenin altyapı problemlerini gidermek için çalışmalara bir süre önce başladı. Çalışma kapsamında 1600 mm çapında boru kullanılarak 260 metre yağmursuyu, 800 ile 300 mm çapında boru kullanılarak da 600 metre kanalizasyon hattı yapılacak.

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık beraberinde Genel Müdür Yardımcısı Alaeddin Alkaç ile birlikte Ankara Caddesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Esnaflar ile bir araya gelen Genel Müdür Ali Sağlık, “Bir hafta içinde çalışmalar tamamlanıp üstyapı için Gebze Belediyesine teslim edilecektir. Çalışmanın tamamlanması ile birlikte bölgenin yağmursuyu ve kanalizasyon problemi ortadan kalkacaktır. Bu süre zarfında bölge esnafı ile vatandaşlarımızdan destek ve sabır bekliyoruz.” dedi.

Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişi Daire Başkanlığı

FOTOĞRAF GALERİSİ

DOKÜMANLAR

(112 KB)

DİĞER HABERLER

Waste.net Evrak Takibi Uygulamsı Mavi Bayrak Türkiye
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Tüm Hakları Saklıdır 2017© Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.