Lütfen size yardımcı olabileceğim bir şeyler yazın. Örneğin, nasıl abone olurum, faturamı ödemek istiyorum, su fiyatları gibi...

Aradığınız kritere ugyun içerik bulunamadı!

İSU Genel Müdürlüğü

DİYARBAKIR HEYETİ, KOCAELİ’DE İNCELEMELERDE BULUNDU.


Diyarbakır Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz ve beraberindeki heyet, Kocaeli genelinde bir dizi incelemelerde bulundu.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz’ı Kocaeli’de ağırladı. Programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Mehmet Kesen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık ve beraberindeki heyet katıldı.

SUYUN GEÇTİĞİ EVRELER
Program İSU Genel Müdürlüğü binasında yapılan incelemelerle başladı. İSU Laboratuvarı’nda yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirilen Diyarbakır heyeti, suyun geçtiği evreler hakkında merak ettiklerini İSU Genel Müdürlüğü yetkililerine iletti. Merkez Laboratuvarının içmesuyu, atıksu ve mikrobiyoloji bölümlerinden oluştuğunu belirtilerek, laboratuvardan 245 tane farklı parametrenin analizlerinin yapıldığını, bu yönüyle sadece Kocaeli’nin değil Türkiye’nin en önemli tesislerinden birisi olduğu ifade edildi. Genel Sekreter Bayram ise konu hakkında bilgi vererek Kocaeli’de atık suların yüzde 99’unun arıtıldığını kaydetti.

BİLİM MERKEZİ VE SEKA KÂĞIT MÜZESİ
Kocaeli Bilim Merkezi ve Seka Kâğıt Müzesi’ne gerçekleştirilen gezide ise kâğıdın yolculuğu ve gençlere yönelik yapılan eğitimler hakkında konuk heyete bilgiler verildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yelşildal, Bilim Merkezi ve Kâğıt Müzesi’nin dünyanın kendi alanında en önemli tesisleri arasında olduğunu heyete aktardı. Dr. Yeşildal, SEKA Kağıt Müzesi’ne ait 10 bin civarındaki belge, resim ve makinenin tasnifi ve envanter kayıtları gerçekleştirildiğini, Kocaeli Bilim Merkezi’nde ise genç nesillerde, analitik ve bilimsel düşüncelerin, yaratıcı fikirlerin, keşiflerin ve icatların gelişmesine aktif eğitim ve öğretim ile katkıda bulunmak için proje ve çalışmalar yürütüldüğünü açıkladı.

AKADEMİ LİSE VE TRAMVAY İNCELEMESİ
Gençlerin hem eğitim yönünden hem de sosyal açıdan gelişimlerine katkı sunan Akademi Lisesi’nde de incelemelerde bulunuldu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Akademi Lise’nin Türkiye’de Lise öğrencilerine sunulan hizmetler konusundaki nadir projelerden biri olduğunu aktardı. Lise öğrencilerinin eğitimlerine katkı sunulduğu örnek hizmeti inceleyen heyet, daha sonra kent ulaşımına konfor getiren Akçaray tramvay hattı üzerinde incelemede bulundu. Diyarbakır heyeti tramvay aracına binerek kent gezisi gerçekleştirdi.

DİRİLİŞ KAMPI GENÇLİĞE HİZMET
Heyet son olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen gençlere yönelik kampların gerçekleştirildiği Diriliş Kampı’nda incelemelerde bulundu. Alanda bulunan okçuluk merkezi, Paint Ball alanı ve yürüyüş parkurlarında incelemede bulunan heyet, kampın gençler için önemli bir proje olduğunun altını çizdi.

BÜYÜKŞEHİR’İN ÇALIŞMALARI TAKDİRLE KARŞILANIR
Kocaeli gezisinde Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları yerinde inceleyen Diyarbakır Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz ‘’Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çok güzel projelere imza atmış. Sadece bir kısmını inceleme ve gezme fırsatı bulduk. Bu projeler takdiri hakediyor. Özellikle Diriliş Kampı gençlerimize yönelik yapılan muazzam bir çalışma. Bizleri burada misafir eden Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyor ve projelerini tebrik ediyorum’’ diye konuştu.

Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı

FOTOĞRAF GALERİSİ

DOKÜMANLAR

(117 KB)

DİĞER HABERLER

Waste.net Evrak Takibi Uygulamsı Mavi Bayrak Türkiye
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Tüm Hakları Saklıdır 2017© Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.