Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, Gölcük ilçesinde sağlıklı içmesuyunun depolanması ve vatandaşların ihtiyaçlarının kesintilerde uzun süre karşılanması için  7 adet yeni su deposu imalatı yapılıyor.
 
YENİ DEPOLAR YAPILIYOR
Kocaeli genelinde altyapı yatırımlarına tüm hızıyla devam eden KBB İSU Genel Müdürlüğü, Gölcük ilçesinde su deposu imalatlarına devam ediyor. Küresel ısınma ve artan nüfus ile birlikte su kaynaklarının değeri ve korunmasının önemi her geçen gün daha çok artıyor. Bu kapsamda İSU Genel Müdürlüğü, ilçenin artan nüfusunu göz önünde bulundurarak yaptığı ihtiyaç planlamasıyla kullanım ömrünü dolduran depoların yerine  daha büyük kapasiteli yenilerini inşa ediyor.
 
HALIDERE VE ULAŞLI’DA BETONARME DEPOLAR
Gölcük ilçesi Halıdere Mahallesinde 2000 metreküp kapasiteli depo ile birlikte Ulaşlı’da 1000 metreküplük depo ve kırsal alanlarda 50 ile 100 metreküp arasında  değişen depo  imalatları yapılıyor. Ulaşlı’da 1000 metreküplük depo imalatında betonarme çalışmaları devam ediyor. Çalışma kapsamında 2800 metre uzunluğunda yeni içmesuyu hattı ve 820 metre uzunluğunda tahliye hattı imalatı gerçekleştiriliyor.
 
İÇMESUYU HATLARI İMALATI YAPILIYOR
Halıdere Mahallesinde 2000 metreküplük depo inşaatının içmesuyu hatlarının imalatı devam ediyor Proje kapsamında 4 bin 250 metre yeni içmesuyu hattı imalatı gerçekleştiriliyor. Gölcük Ayvazpınar, Sofular, Hamidiye, Mesruriye ve Lütfiye kırsal mahallelerinde de 50 ile 100 metreküp kapasiteli prefabrik prekast depo imalatları yapılıyor.
 
3 BİN 400 METREKÜP SU DEPOLAMA
Gölcük ilçesinde gerçekleştirilen yeni depo imalatları ile birlikte toplamda 3400 metreküplük su depolanacak ve çalışmalar kapsamında 8 bin 550 metre içmesuyu hattı ile birlikte 1750 metre tahliye hattı imalatı yapılmış olacak.
 
 
                                      Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişim Dairesi Başkanlığı
 

FOTOĞRAF GALERİSİ

DOKÜMANLAR

DİĞER HABERLER

 • KARAMÜRSEL EREĞLİ SAHİL YOLUNDA ALTYAPI ÇALIŞMALARI YAPILIYOR
    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, Karamürsel ilçesine bağlı Ereğli bölgesinin sahilinde içme suyu ile kanalizasyon altyapısı çalışmaları yapılıyor. İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’ın incelediği yenileme çalışmaları kapsamında, yaklaşık 5 km uzunluğunda altyapı hattı inşa edilecek.
 • BÜYÜKŞEHİR’DEN KÖRFEZ’E 6 BİN BALIK DAHA
  Büyükşehir’in İzmit Körfezi’ni balıklandırma projesi kapsamında 6 bin adet levrek, çupra ve kalkan balığını daha Hereke sahilinden denize bırakıldı   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Körfezi’ni balıklandırma projesi kapsamında 6 bin adet daha levrek, çupra ve kalkan balığını denizle buluşturdu. Hereke sahilinde düze
 • KARTEPE MAŞUKİYE AYGIRDERESİ ISLAH EDİLİYOR
   Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartepe Maşukiye’de bulunan Aygırderesinde ıslah çalışmaları yapılıyor   Yüzey sularının aktığı derelerin düzenli akışını sağlamak ve küresel ısınma ile birlikte yoğun sağanak yağışların insan ve yerleşim alanları için tehdit oluşturmasını önlemek amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ta
 • GEBZE BALÇIK’TA DEPO, DERE ISLAHI VE ALTYAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, Gebze ilçesinin sanayi bölgelerinden olan Balçık Mahallesinin kesintisiz içmesuyu ihtiyacını depolamak için 5 bin metreküp kapasiteli içmesuyu deposu, yüzey sularını toplayan Balçık deresinin düzenli akışını sağlamak için dere ısla
 • KÖRFEZ İLÇESİNDE DERELER ISLAH EDİLİYOR
    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, Körfez ilçesinde Koz ile Hereke Köyiçi derelerinin yüzey sularını toplayarak düzenli akışını sağlamak, insan ve çevre sağlığına tehdit oluşturmaması için ıslah çalışmaları gerçekleştiriyor.   ANİ YAĞIŞLARA KARŞI MÜCADELE 2