Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, ülkemiz için önem arz eden ve bir kalite simgesi olan e-devlet platformu www.turkiye.gov.tr üzerinden hizmet vermeye başladı. Şifre, elektronik imza ve mobil imza gibi kimlik doğrulama sistemleri ile e-devlet platformuna giren aboneler, abonelik ile fatura bilgileri hizmetlerinden yararlanmaya  başladı.

İŞLETMECİLİKTE TEKNOLOJİK YENİLİKLER
Kurum, içmesuyu depoları ile hatların ve atıksu tesis ve altyapının elektronik olarak takip edildiği Scada Merkezi, yazışmaların elektronik olarak yapılarak imzalandığı ve kağıt israfının önüne geçtiği Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS), arızaların tablet bilgisayar üzerinden takip ve işlemlerinin yapıldığı Mobil İş Emri, yüksek tüketimli abonelerin takip edildiği Yüksek Tüketim Scada Merkezi ve faturaların internet sitesi üzerinden ödeme imkanı sağlandığı gibi birçok teknolojik yeniliği işletmecilikte kullanıyor.

KİMLİK DOĞRULAMA SİSTEMLERİ İLE GİRİŞ
İl genelindeki 671 bini geçen aboneye hizmet veren İSU, işletmecilikte vatandaşlara kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Ülkemizde elektronik ortamda sunulan kamu hizmetlerinin tek adresi olan www.turkiye.gov.tr de kapı aralayan İSU, buradan da abonelere hizmet vermeye başladı. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yürütülen  çalışmalar ile şifre, elektronik imza ve mobil imza gibi kimlik doğrulama sistemleri ile e-devlet platformuna giren aboneler ilk planda abonelik ile fatura bilgilerini öğrenme imkanı bulacak. Platform üzerinden hizmet sayısını artırmayı planlayan Kurum, çalışmalarını sürdürüyor.

BAYRAM,”HAYIRLI OLSUN”
Vatandaşlara dünya kalitesinde hizmetler sunmak için teknolojiye büyük önem verdiklerini ifade eden İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, e-devlet platformu hizmetinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Bayram,”Kurum olarak geniş alanda verdiğimiz hizmetlerde teknolojiden yararlanıyoruz. Atıksu Scada, EBYS, Mobil İş Emri gibi birçok yenilikleri gerçekleştirdik. Kamu kurumları arasında bilgi ve belgelerin paylaşımının sağlandığı e-devlet kapısından vatandaşlarımıza hizmetler sunmak için çalışmalar yaptık. Başvurumuzun İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edilmesiyle e-devlet kapısına girdik. Vatandaşlarımız artık kimlik doğrulama sistemleri ile e-devlet kapısına girerek abonelik durumunu ve borcunu öğrenebilecek. Bu  hizmetleri geliştirmeyi hedefliyoruz. Hizmetin ilimize, kurumumuza ve abonelerimize hayırlı olmasını diliyorum.“dedi

FOTOĞRAF GALERİSİ