Lütfen size yardımcı olabileceğim bir şeyler yazın. Örneğin, nasıl abone olurum, faturamı ödemek istiyorum, su fiyatları gibi...

Aradığınız kritere ugyun içerik bulunamadı!

İSU Genel Müdürlüğü

Uluslararası Laboratuvar Merkezi İnşaatı


İSU Genel Müdürlüğü, içmesuyu ve atıksu laboratuvarları için eski Seka Atıksu Arıtma Tesisi alanında modern ve son teknoloji  cihazların bulunacağı Uluslararası Laboratuvar Hizmet binasının yapımını sürürüyor.  Toplam 6500 metrekare kapalı alanı bulunacak Laboratuar Hizmet binasının inşaatı, son teknoloji ürünü laboratuvar cihaz ve ekipmanları ile birlikte, 14,2 milyon TL’ye mal olacak.
 
2004 yılından beri Kocaeli geneline hizmet veren İSU Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin en kaliteli 5 şehir suyundan birini Kocaelililere ulaştırıyor. İşlettiği 18 adet ileri ve biyolojik arıtma tesisi ile atıksu arıtma oranını yüzde 99 seviyesine çıkartan İSU, İzmit Körfezi, Karadeniz ve çevreye yılda 60 bin ton çamurun gitmesinin önüne geçiyor.
 
İçme ve geri kazanım suyu başta olmak üzere kullanma sularını sürekli kontrol etmek için İçmesuyu Laboratuarı bulunan İSU, sürekli değişen noktalardan olmak üzere aylık 800 adet numune alarak  7300 adet tahlil ve analiz yapıyor. Ayrıca 2008 yılında Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akreditasyon belgesi ve 2010 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlilik Belgesi alan İSU Atıksu Laboratuarında ise aylık 400 adet atıksu numunesi alınarak 1900 adet analiz yapılarak çevrenin korunmasını sağlıyor.
 
Kurum, Kullar ve 42 Evler Atıksu Arıtma Tesisleri bünyesinde yer alan İçmesuyu ve Atıksu Laboratuarlarını daha modern ve çağdaş bir binada bir araya getirmek için hazırladığı projeye 2015 yılında başladı. Eski Seka Atıksu Arıtma Tesisi arazisi içinde inşaatı süren Laboratuar Hizmet binası iki kat olarak yapıldı.
 
Toplam 6500 metrekare kapalı alanı bulunacak Laboratuvar Hizmet Binasının kaba inşaatı tamamlandı ve ince işleri ile laboratuvar işleri devam ediyor. Tesis, bina ve yangın sistemleri ile birlikte laboratuvar cihaz ve ekipmanları, mobilya aksam ve montajları da dahil olmak üzere 14.2 milyon TL’ye mal olacak.
 
Neler Sağlayacak

Yapılacak tesis ile birlikte;
 
- Atıksu proseslerini ve içme suyu kalitesini kontrol etmek isteyen gerçek ve tüzel kişilere hizmet verilecek,
 
 - Ulusal ve/veya Uluslararası standart veya tanımlanmış deney metotlarına göre,
İleri teknolojik deney cihazları kullanılarak, gelen deney taleplerini hassasiyetle ve mümkün olan en kısa sürede, en üst seviyede karşılayabilecek,
 
- Akreditasyon ve yeterlilik kapsamında geçerli parametre (analiz) sayılarının arttırılabilmesi için, mevcut şartlardan daha  büyük ve teknolojik bir laboratuvar binasına sahip olunacak.
 
Waste.net Evrak Takibi Uygulamsı Mavi Bayrak Türkiye
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Tüm Hakları Saklıdır 2018© Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.